Gra terenowa czwartoklasistów

Gra terenowa z udziałem głównych bohaterów komiksu pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”.

14 grudnia klasa 4a wzięła udział w terenowej grze dydaktycznej na motywach obowiązkowej lektury szkolnej pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Ogromną planszą był szkolny korytarz, gdzie ukryto 23 tajemnicze koperty, w których znajdowały się zadania dla uczniów.

Uczniowie łącznie odpowiedzieli na 50 pytań i wykonali 40 zadań dotyczących lektury. Podczas ich wykonywania było mnóstwo śmiechu i zabawy, tym bardziej, że uczniowie dosłownie wcielali się w role głównych bohaterów. Na szkolnym korytarzu można było spotkać Mirmiła i jego żonę Lubawę, Kajko, Kokosza, Hegemona oraz Łamignata i jego żonę Jagę.

Gra terenowa była doskonałą zachętą do przeczytania lektury. Za udział w grze terenowej uczniowie otrzymali odznak.