Grudniowe zajęcia w świetlicy

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w szkolnej świetlicy rozpoczęły się już od pierwszych dni grudnia. Wychowawcy świetlicy przygotowali dla dzieci świetlicowy kalendarz adwentowy. Każdego dnia uczniowie otwierali jedną kopertę z kalendarza, z zadaniem do wykonania. Codzienne odkrywanie świątecznych wyzwań i zadań uprzyjemniały dzieciom oczekiwanie na upragnione święta. W czasie zajęć uczniowie: pisali listy do Św. Mikołaja, wykonywali ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, oglądali świąteczne filmy, dekorowali ciasteczka oraz ubierali choinkę. Powstały kolorowe elfy, Mikołaje, bombki, choinki, kartki świąteczne oraz wiele innych świątecznych prac, którymi została udekorowana świetlica. Pobyt w świetlicy umilało wspólnie śpiewanie kolęd i pastorałek. Był to przyjemny czas, pełen pozytywnych emocji, bardzo pracowity, ale też radosny.