I MIEJSCE W V POWIATOWEJ GRZE CZYTELNICZEJ

Pasjonaci czytelnictwa po raz piąty sprawdzili się w Powiatowej Grze Czytelniczej, organizowanej przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze, Bibliotekę Pedagogiczną oraz bibliotekarzy placówek oświatowych powiatu jaworskiego. Tematem tegorocznej edycji były powieści fantazy.

Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich musieli wykazać się wiedzą z trzech lektur:
„Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewis (klasy IV-VI), „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.M. Rowling (klasy VII-VIII) oraz „Ostatnie życzenie” A. Sapkowski (szkoły średnie). Oprócz odpowiedzi na pytania konkursowe, uczestnicy przygotowali przebranie, logo oraz okrzyk związany z treścią książek.
Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych klasy VII-VIII nasza drużyna „Magiczni Mugole” w składzie Antonia Jarecka oraz Alicja i Emilia Narejko zdobyły pierwsze miejsce. W kategorii klas IV–VI w grze wzięła udział również nasza drużyna „Narniacy” w składzie Wiktoria i Patryk Wałach oraz Mateusz Młynarczyk. Gratulujemy uczestnikom i zwyciężczyniom. Opiekę nad drużynami sprawowały panie Żaneta Majchrzak i Agnieszka Śmiłowska. Wśród sponsorów nagród w konkursie znalazł się Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, za co serdecznie dziękujemy.