Igor i Michał Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej

W kwietniu br. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczno – sesja wiosenna 2018 „OLIMPUS”. Do olimpiady przystąpiło z naszej szkoły 34 uczniów z różnych klas gimnazjum i szkoły podstawowej.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy czwartej Igor Rudaniecki zdobył V miejsce w kraju, uzyskując 226 pkt/234; Michał Rodzeń zdobył X miejsce uzyskując 216 pkt/234, a tym samym otrzymali tytuł LAUREATA. Trzeci wynik w szkole podstawowej zajęła Karolina Pawlaczek również uczennica klasy czwartej. Opiekunem czwartoklasistów jest Bogusława Kałużna. Do konkursu w klasach czwartych przystąpiło 1576 uczniów, a średni wynik w kraju wyniósł 161 punktów. W gimnazjum najlepsze wyniki otrzymali: Monika Hryniuk, Martyna Kostrzewa – uczennice klasy III a (op. Urszula Walasek); Mateusz Przedwojewski – uczeń klasy II b, Marcin Przedwojewski – uczeń klasy III b (op. Krzysztof Stachura).

GRATULUJEMY MATEMATYCZNYCH SUKCESÓW!!!