III miejsca w III Powiatowej Grze Czytelniczej dla naszych drużyn

W piątek, 25 maja na III Powiatowej Grze Czytelniczej spotkali się młodzi miłośnicy książek ze szkół podstawowych klas IV-VI, klas VII i gimnazjalnych oraz szkół średnich z terenu powiatu jaworskiego. Trzyosobowe drużyny z kilkunastu szkół wyruszyły na trasę, by na sześciu punktach kontrolnych sprawdzić swoją wiedzę z przeczytanych książek o tematyce detektywistycznej oraz wykazać się zdolnościami logicznego myślenia.

Pomysłodawcami gry czytelniczej, jak co roku, są nauczyciele bibliotekarze ze szkół powiatu jaworskiego. Organizatorem głównym – Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze (dyrektor Dorota Domińska-Werbel) – Biblioteka Pedagogiczna (Małgorzata Kes).

Po przebyciu trasy i rozwiązaniu zadań przez poszczególne drużyny komisja w składzie Małgorzata Kes, Joanna Okapiec i Agnieszka Śmiłowska podsumowała punkty. W kategorii młodszej III miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły podstawowej – Kornelia Cholewińska, Julia Król i Amelia Skorupska (op. Dorota Królikowska). W kategorii klas VII i gimnazjum również III miejsce zdobyły nasze gimnazjalistki – Monika Hryniuk, Martyna Kostrzewa i Weronika Ochab (op. Żaneta Majchrzak). Gratulujemy!