Jak spędziliśmy czas podczas ferii zimowych – wspomnienia

Tegoroczne ferie za nami, ferie które w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas – inspirująco i kulturalnie. To dzięki przekazanym środkom finansowym z budżetu Gminy Męcinka. W pierwszym dniu ferii dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca rzemieślników pracujących w Hucie Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Każdy z podopiecznych miał możliwość zmierzenia się z zawodem grawera. Następnego dnia nasi uczniowie wybrali się do Starej Kopalni w Wałbrzychu, gdzie mogli spróbować swoich sił podczas lekkich prac górniczych pod ziemią. Trzeci dzień ferii upłynął nam bardzo szybko w cudownej Manufakturze w Bolesławcu. Żywe Muzeum Ceramiki oraz warsztaty polegające na ozdabianiu miseczek różnymi metodami sprawiły uczniom wiele radości. Każdy z uczestników otrzymał swoją miseczkę. W czwartek tj. 13 lutego uczniowie klas I-III zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu. Technologie multimedialne i interaktywne instalacje ukazały dzieciom atrakcyjny świat wody. Ostatnim dniem umilającym nam ferie był wyjazd do kina „Helios” w Legnicy. Klasy I-III miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Gang Zwierzaków”. Podczas ferii zimowych było mnóstwo zabawnych chwil, mamy dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.