Jak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej w Męcince

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince odbył się uroczysty apel przygotowany przez najmłodsze klasy szkoły podstawowej. Były wiersze, piosenki i tańce – a wszystko ku czci pracowników oświaty. Podczas uroczystości uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz kreatywnością, okazując tym samym wszystkim nauczycielom swoją wdzięczność za trud przekazywania wiedzy. Życzenia dla wszystkich pracowników szkoły złożyła dyrektor Bogusława Kałużna. Podczas uroczystości głos zabrał także wójt Mirosław Brzozowski, który wyraził wdzięczność pedagogom oraz pracownikom obsługi za dotychczasową pracę na rzecz najmłodszej społeczności. Życzył wszystkim nauczycielom entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w wypełnianiu swojej misji. Wójt przekazał również na ręce każdego pracownika szkoły kwiaty. Tego dnia w szkole nie było lekcji. Podczas zajęć opiekuńczo wychowawczych dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyli w zajęciach artystycznych, sportowych, quizie wiedzy i karaoke. W wielu klasach rodzice przygotowali słodki poczęstunek, za co należą się im podziękowania. Osobnym punktem programu było spotkanie dla pracowników szkoły – obecnych i byłych, które odbyło się w piątek. Dyrektor Bogusława Kałużna wręczyła nagrody i przekazała wyrazy uznania za trud, jaki nauczyciele i obsługa wkładają w funkcjonowanie szkoły. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła pani Alicja Dudek oraz przekazała tort z wizerunkiem patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Tort przekazał także ks. dr Marek Kluwak, za co serdecznie dziękujemy.