Jesienna lekcja biblioteczna

Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w jesiennej lekcji bibliotecznej. Najpierw wysłuchali fragmentu książki „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak, który przeczytała pani Agnieszka.  Drugoklasiści dowiedzieli się, w jaki sposób Pani Wrona zgubiła swój kapelusz i jak się odnalazł w niezwykłych okolicznościach. Potem narysowali własne wyobrażenia kapelusza.

„Kapelusz pani Wrony” to zbiór bardzo dowcipnych i mądrych, niosących przesłanie opowiadań, których akcja toczy się na łonie przyrody, między innymi w lesie, w ogrodzie i na łące. Pozostając w klimacie jesieni, w dalszej części lekcji uczniowie skomponowali bukiety z liści, suchych kwiatów i innych darów, które umieścili w własnoręcznie ozdobionych wazonikach.