Klasa 3 znów na Uniwersytecie Dzieci

Już po raz trzeci uczniowie klasy 3 przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Jest to nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. W tym roku realizujemy cykl zajęć pt. Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży? Podczas tych lekcji  uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również, jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Rozpoczęliśmy zajęciami „Jak skutecznie działać w zespole?”, które integrują klasę i oswajają uczniów z ich emocjami. Zrealizujemy jeszcze siedem tematów:

Dlaczego śmiech to zdrowie?

Po co nam matematyka?

Co się liczy w tańcu i muzyce?

Czy matematyka może przydać się w kuchni?

Ile matematyki jest w obrazie?

Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa?

Jak analizować wyniki badań krwi?