Klasa II w Ekopracowni Zielone serce szkoły na zajęciach o wodzie

22 lutego uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach otwartych z udziałem klasy 7 mających na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Uczniowie brali udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów) oraz badawczych. Ćwiczyli umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwali się w odgłosy wody i odgadywali poszczególne dźwięki wody. Wszyscy uczniowie już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY! W wyniku wspólnych przemyśleń i dyskusji dzieci doszły do wniosku, że woda warunkuje życie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić. Zajęcia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie  wśród uczniów i już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie w ekopracowni.