Klasa III propaguje ekologię

Uczniowie klasy III poprzez różne działania ekologiczne propagują wśród naszych rówieśników edukację ekologiczną. Uświadamiamy wszystkim kolegom, zarówno tym starszym jak i młodszym, jak ważną rzeczą w życiu każdego młodego człowieka jest poczucie przynależności do środowiska i poczucie odpowiedzialności za jego stan. Sami też uczymy się dbać o środowisko: sadzimy rośliny, szanujemy rośliny chronione, poznajemy życie organizmów żyjących w różnych środowiskach, segregujemy odpady, oszczędzamy wodę i energię elektryczną. W tym roku już po raz kolejny nasza klasa bierze aktywny udział w obchodach Dnia Ziemi. Pomimo pracy zdalnej  wyruszyliśmy  w teren, aby uporządkować naszą najbliższą okolicę, aby było nam  czysto i przyjemnie. Zrobiliśmy to także po to, żeby śmieci nie były zagrożeniem dla organizmów żyjących w naszym środowisku. Wiemy, że jest wiele odpadów niebezpiecznych, np. baterie. Muszą one trafić do specjalnych pojemników, bo mogą skazić ziemię. Własnoręcznie zrobiliśmy pojemniki na zużyte baterie.  Takie pożeracze baterii! Każdy może taki mieć.  Jak się zapełnią, odstawimy ten szkodliwy dla środowiska odpad do odpowiednich miejsc zbiórki. Zobaczcie, jak pracowaliśmy! Pamiętajcie, że święto naszej planety, to nie tylko jeden dzień w roku. Świętujmy jak najczęściej! Dbajmy o nasz wspólny dom codziennie!

I.P.