Konkurs czytania ze zrozumieniem

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w klasach I-III zorganizowano Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Celem konkursu było doskonalenie naszego pięknego języka i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczestników. W rywalizacji brało udział  aż 57 uczniów. Konkurencja rozgrywała się w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzem czytania ze zrozumieniem w klasie pierwszej został Mikołaj Pawlaczyk, tytuł wicemistrzów z równorzędnym wynikiem uzyskała Weronika Szalińska i Michalina Woźniak. Wśród uczniów klas drugich tytuł  mistrza ex aequo zdobyły Pola Duda i Zuzanna Urszulak. Klara Kaczor zdobyła tytuł wicemistrza czytania ze zrozumieniem. Mistrzem czytania ze zrozumieniem w klasie trzeciej została Wioletta Boczula. Tytuł wicemistrzów otrzymali Milena Gałuszka i Marcel Liszka. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone na najbliższym apelu. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.