Konkurs Recytatorski dla klas I-III

W  poniedziałek, 23 maja, w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I-III, zorganizowany przez nauczycielki świetlicy z okazji Dnia Mamy i Taty. Odbył się on w ramach działań promujących czytelnictwo. Nagrody zostały zakupione z dotacji pozyskanej do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Do recytatorskich zmagań zgłosiło się 20 uczniów, których oceniało jury w składzie: Żaneta Majchrzak, Joanna Fitrzyk, Kornela Piątkowska-Kwapisz.

Każdy uczestnik prezentował wybrany przez siebie wiersz o mamie lub tacie. Pomimo towarzyszącego dzieciom małego stresu i przejęcia, poradziły sobie znakomicie. Uczniowie starali wypaść jak najpiękniej i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie  jak najlepiej.

A oto wyniki:

I miejsce – Milena Gałuszka kl. I, Roksana Niedzielska kl. III i Aleksandra Pokrywka kl. III

II miejsce – Anna Sawicka kl. III

III miejsce Joanna Sawicka kl. II i Nadia Laska kl. I

W konkursie wzięła udział również dziewczynka z Ukrainy Viktoria Hrytsiuk, która zasługuje na wyróżnienie za piękne nauczenie się wiersza w obcym dla siebie języku.

Każde dziecko za udział w konkursie otrzymało dyplomy. Zaś wyżej wymienionym laureatom dyplomy i nagrody zostaną wręczone 23 czerwca 2022r.

Konkurs recytatorski był dla uczniów znakomitą okazją do pokazania swoich talentów oraz doskonałą szkołą wzmacniania wiary we własne siły. To także dobra zabawa i grupowa integracja. Wszystkim gratulujemy odwagi i wspaniałych występów!

Uczniowie klas IV – VII wzięli natomiast udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Spędzanie wolnego czasu z rodziną”. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wśród uczestników przyznała       I miejsce dla Szymona Pawlaczka z klasy 5 oraz wyróżnienie dla Julii Oksińskiej również  z klasy 5. Gratulujemy!