Kreatywna wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klasy V i VII  dnia 23 listopada uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, gdzie zwiedzili muzeum gier i komputerów minionej ery oraz muzeum historii zajezdnia. W pierwszym obiekcie uczniowie przenieśli się w świat z dawnych czasów – lat ’70, ’80 i ’90, gdy prężnie rozwijała się branża gier wideo i sama informatyka.

To muzeum to miejsce, w którym można zarówno obejrzeć szereg wyjątkowych eksponatów techniki oglądając gabloty, jak i poznać gry z pierwszej ręki – grając na blisko pięćdziesięciu stanowiskach (komputerach, konsolach, maszynach arcade). Po spędzonych dwóch godzinach przy fascynujących grach z minionej epoki młodzież zwiedzała Centrum Historii Zajezdnia. Ta wystawa „Wrocław 1945–2016” jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywszy z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta. W muzeum uczniami zaopiekował się przewodnik, który przekazał informacje dotyczące całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej. Wycieczka była bardzo udana, a dodatkowo finansowana przez fundusze europejskie w projekcie KREATYWNA SZKOŁA.