Lekcja biologii niestraszna dla pierwszoklasistów

Biologia nie należy do przedmiotów łatwych, a ukazanie pewnych zjawisk, procesów, czy też elementów budowy organizmu jest niezmiernie ważne. Jako nauczyciel wychodzę naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Chcę, aby lekcje biologii były tymi zajęciami, na które idzie się z chęcią, bez poczucia nudy i straty czasu. Lekcję taką 13 lutego br. miała klasa I B ze Szkoły Podstawowej w Męcince. Uczniowie tej klasy pod opieką wychowawczyni p. Iwonki Pawelec i pani dyrektor Bogusławy Kałużnej uczestniczyli w lekcji otwartej z budowy i roli szkieletu. Uczniowie wskazywali na ruch jako najbardziej widoczny przejaw życia. Z pomocą nauczyciela Grażyny Puciato dokonali podziału układu ruchu. Zostali zapoznani z budową i rolą szkieletu. Uczniowie uczestniczyli w pokazie doświadczenia wyjaśniającego rolę składników chemicznych kości. Sprawdzali jakie cechy nadają kościom. Układali puzzle tworząc z nich model szkieletu. Uczniowie proszeni byli o wskazanie i nazwanie najważniejszych kości na modelu szkieletu człowieka. Ze wszystkim zadaniami poradzili sobie świetnie. Z uśmiechem na twarzy zakończyli lekcję.