LEKCJA BIOLOGII O PAJĄKACH I SKORPIONACH NA ŻYWO

27 lutego uczniowie klas VI razem z uczniami klasy VI z Piotrowic wzięli udział w niecodziennej lekcji biologii o pająkach i skorpionach, która odbyła się w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa (ECMEN) w Jaworze. Wycieczka przedmiotowa z biologii na wyjątkową wystawę ,,Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim, odwiedziła 18 krajów. Zachwyca bogactwem pająków i skorpionów pochodzących m.in. z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wystawa liczyła ponad 35 żywych okazów pajęczaków, a wśród nich jedne z najniebezpieczniejszych i największych pająków świata oraz liczne skorpiony. Uzupełnieniem wystawy były multimedia oraz plansze z ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wystawa jest wyjątkową okazją, aby przenieść się w kolorowy, tropikalny świat. Pozwoli obalić stereotypy i przekonać się, że pająki to bardzo pożyteczna da środowiska grupa zwierząt. Uczniowie tych klas zwiedzili wystawę z przewodnikiem opowiadającym o świecie pająków i skorpionów. Mieli możliwość potrzymania pająka na ręce, karmienie zwierząt na żywo, bezpieczne, szklane terraria, które pozwalały na filmowanie i fotografowanie okazów z bliskiej odległości. Uczniowie nauczyli się dlaczego skorpiony świecą w świetle UV, czy wszystkie pająki są jadowite oraz jak silna jest pajęcza sieć.