Lekcja otwarta „Drzemiąca Ziemia – Wulkany” w klasie I

„Wszystko czego doświadczamy w naszej Ekopracowni Zielone Serce Szkoły otwiera nam dalszą drogę rozwoju. Jesteśmy przekonani, że jest ona dla nas najlepsza.”

25.04.2024r. w Naszej Ekopracowni Zielone Serce Szkoły uczniowie z klasy I dowiedzieli się, co może wskazywać na to, że wulkan niedługo wybuchnie, oraz co z siebie wyrzuca w czasie erupcji. Mimo że stanowią stałe zagrożenie, wulkany niezmiennie fascynują i wprawiają w zachwyt, nie tylko geologów. Nic dziwnego.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat wulkanów, miejsc i przyczyn ich powstawania. Zainspirowani zajęciami postanowiliśmy zrobić nasz własny „wulkan”. Wykonaliśmy doświadczenie, w którym uzyskaliśmy wybuch… zobaczcie sami! Tego typu zabawa rozbudza ciekawość otaczającego świata, uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów. Dzieciom eksperyment bardzo się podobał!