Majowe święta

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej właśnie okazji w piątek 28 kwietnia, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas I-III wraz z wychowawczyniami.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili goście: Wójt Gminy Męcinka – Mirosław Brzozowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Kinga Rodzeń.

Spotkanie rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie mali artyści przedstawili występ o tematyce patriotycznej. Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w strojach galowych oraz w barwach narodowych, co nadało  akademii uroczysty charakter. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Było to prawdziwe patriotyczne przeżycie i okazja, aby uświadomić uczniom znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm.