Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas?

Uczniowie klasy drugiej już po raz kolejny podjęli się realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. W tym roku szkolnym realizowali dodatkowe zajęcia pod nazwą Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas? Z ogromnym zainteresowaniem i pasją uczestniczyli w lekcjach, w których poznawali zjawiska chemiczne i fizyczne, doświadczali, samodzielnie wyciągali wnioski i przeżywali wiele emocji z tym związanych. Szukali odpowiedzi na pytania: Dlaczego szkło nie przemaka? Co może powstać z drewna? Jakie cechy ma metal? Dlaczego plastik szkodzi Ziemi? Dlaczego para bucha z czajnika? Dlaczego mydło się pieni? W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy łatwo dostępne materiały. Projekt był także doskonałą okazją do pracy kreatywnej i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.  Projekt ukończyli z sukcesem, w którym nagrodą jest oczywiście wiedza i doświadczenie, ale  otrzymali  także dyplom podziękowania i ukończenia projektu od fundacji Uniwersytet Dzieci, która jest pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia.

I.P.