Międzyszkolny konkurs logopedyczny

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 14 maja 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu Logopedyczno- Plastycznego „Tworzymy rymy”.  Adresatami konkursu  były dzieci w następujących kategoriach wiekowych:  I – dzieci od 3 do 6 lat; II – dzieci  7 do 10 lat.

Konkurs miał na celu wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedę, pedagoga, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej parę rymujących się wyrazów.

Na konkurs wpłynęło 97 prac z przedszkoli i szkół powiatu jaworskiego wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Cechowały je ogromna staranność i pomysłowość wykonania, za co chcielibyśmy podziękować zarówno biorącym udział,jaki opiekunom oraz rodzicom. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w swoje dzieła. Doceniamy je wszystkie i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

Oceny prac dokonała komisja, w składzie Pani Ewa Suchecka, Pani Elżbieta Chodor oraz Pani Małgorzata Cicha. Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu oraz estetykę wykonania.

Wyniki konkursu:

Wkategorii wiekowej (3-6 lat)

I miejsce – FILIP LIPICKI ZSZ w Męcince, Przedszkole w Męcince, op. P. Beata Bednarczyk i P. Ewa Bujała

II miejsce – ALICJA TERESZKIEWICZ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach, op. P. Anna Karlińska
III miejsce – ZOFIA ŁYŚ Przedszkole Publiczne nr 2 w Jaworze „Akademia Krasnoludków”, op. P. Iwona Ćwiek

MAJA SYNOWIECKA Przedszkole Samorządowe w Bolkowie, op. P. Małgorzata Węsek.

MARIA MIKLASZEWSKA Gminne Przedszkole w Wądrożu Wielkimop. P. Gabriela Bieder

DARIA SADURA Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze, op. P. Iwona Reczuch, P. Lilia Łukasik-Hutyra

DOMINIK RECZUCH ZSZ w Męcince, Przedszkole w Męcince, op. P. Halina Brejan

OLIWIA KOKOSZKO Przedszkole Publiczne nr 8 w Jaworze, op. P. Małgorzata Misiura, P. Małgorzata Szczepańska

ROKSANA NIEDZIELSKA ZSZ w Męcince, Przedszkole w Męcince, op. P. Beata Bednarczyk, P. Ewa Bujała

MILENA NAZARKO Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Bolkowie, op. P. Beata Szydlowska

W kategorii wiekowej (7-10 lat)

I miejsce – JULIA KOWALSKA Szkoła podstawowa w Bolkowie, op. P. Iwona Kwiatkowska

II miejsce – NORBERT JARMAKOWICZ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach, op. P. Grażyna Sujka

III miejsce – KAMIL GAWROŃSKI Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze, op. P. Alicja Woźniakiewicz

SZYMON PAWLACZEK ZSZ w Męcince, op. P. Lucyna Ziętek

OLIWIER KWIECIEŃSzkoła Podstawowa w Pogwizdowie, op. P. Halina Matkowska-Ptasznik

KACPER SAMOJEDEN Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze, op. P. Marta Pieniążek-Walaszek

Gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy wszystkim za udział i wykonanie pięknych i pomysłowych prac plastycznych.