Mikołajkowe rozgrywki sportowe

Sportowe zawody w klasach I-III stały się chyba naszą szkolną przedświąteczną tradycją. Już kolejny rok wszyscy uczniowie, wzięli udział w turnieju mikołajkowym pod hasłem „Ruch da Ci więcej niż szklany ekran.” Pani Agatka Puchała i uczniowie z klasy VI czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy. Pani Małgosia Urbanowska przygotowała zestaw sportowych konkurencji, a wszystkie związane oczywiście z tradycjami świątecznymi. Były wyścigi połączone z pakowaniem prezentów, dźwiganie worka z prezentami, wyścigi zaprzęgów , ubieranie choinki, toczenie śnieżnych kul i wiele innych. Każdy uczeń kilkakrotnie wziął udział w sportowych potyczkach pomiędzy klasami. Czasem się wygrało, a czasem przegrało. Ale nie to było najważniejsze. Liczyła się wspólna zabawa! A Mikołaj? Pewnie, że był! Zerknął przez okna sali gimnastycznej, uśmiechnął się z ogromnym zadowoleniem, że dzieciaki z Męcinki dbają o swoje zdrowie, rozwijają swoje sportowe pasje i walczą na boisku stosując zawsze zasadę „fair play”. Nie chciał nam przeszkadzać w tak energetycznej, superowej zabawie, ale każdemu uczestnikowi turnieju zostawił drobny upominek i już go nie było. Pozdrawiamy św. Mikołaja i czekamy na niego za rok. Może zostanie z nami i weźmie udział w jakimś wyścigu? Kto Wie?!