Mikołajkowy zawrót głowy, turniej sportowy i słodkie prezenty

6 grudnia wszyscy czekamy na św. Mikołaja. Nie zawiódł nas i tym razem. W tym roku zamiast wierszyków i piosenek dla Mikołaja była wspólna zabawa i  gry w sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w turnieju mikołajkowym pod tytułem „Ruch da Ci więcej niż szklany ekran.

Część sportową projektu przygotowała p. Małgorzata Urbanowska, elfami – pomocnikami były uczennice klasy 8a oraz wychowawcy i nauczyciele klas I-III. Na torze przeszkód rozegrano wiele konkurencji, były wyścigi z workami, rozkładano i zbierano prezenty, zbierano kulki śniegowe i wiele innych. Każdy uczeń kilkakrotnie wziął udział w różnych ćwiczeniach. I to chyba najlepszy prezent , jaki dzieci mogły zrobić same sobie. Każda aktywność fizyczna sprzyja naszemu organizmowi, rozwija kondycję fizyczną, poprawia samopoczucie, daje radość. I na tym zależało w tym roku Mikołajowi. Każdemu uczestnikowi turnieju przyniósł upominek, a w legitymacjach Sprawnego Dolnoślązaczka    pojawiła się sprawność  gimnastyka.

Mikołaj nie zapomniał także o starszych uczniach i nauczycielach. Nikt nie wyszedł ze szkoły bez prezentu. O słodkie upominki dla każdego członka społeczności szkolnej zadbała Rada Rodziców, której przedstawicielki wspólnie z panią dyrektor Bogusławą Kałużną odwiedziły każdą klasę. Rada Rodziców dziękuje PHU STAŚ za pomoc w realizacji zamówienia. Tego dnia w całej szkole dominował również kolor czerwony i mikołajkowe czapeczki, a z głośników szkolnej radioli płynęła świąteczna muzyka. Pozdrawiamy św. Mikołaja i czekamy na niego za rok.

Iwona Pawelec

Agnieszka Śmiłowska