Mistrz czytania ze zrozumieniem odnaleziony

22 marca w naszej szkole odbył się KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM, którego celem było rozwijanie tej umiejętności oraz motywowanie uczniów do regularnego sięgania po literaturę. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bowiem wzięło w nim udział 29 uczniów z różnych klas, którzy zmagali się z tekstem pt. „Zauroczony Ody w Krainie Wiecznej Szczęśliwości”. Jury oceniało nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także sposób interpretacji i zrozumienie tekstu przez uczestników. Po zakończeniu pisemnej rywalizacji ogłoszono wyniki i wręczono nagrodę MISTRZYNI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM, którą została Maya Kaczkowski – uczennica klasy 7.

Konkurs czytania ze zrozumieniem okazał się nie tylko doskonałą okazją do sprawdzenie umiejętności czytelniczych uczniów, ale także do promocji czytelnictwa. Wydarzenie zakończyło się sukcesem i przyczyniło się do dalszego rozwoju umiejętności czytania ze zrozumieniem wśród uczniów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i zapraszamy na kolejne.