MISTRZ I WICEMISTRZ MATEMATYKI KLAS TRZECICH ZE SZKOŁY Z MĘCINKI

Już po raz kolejny w dniu 4 czerwca 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich szkół podstawowych organizowany przez Zespół Szkół w Męcince. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie matematyki jako nauki ścisłej, umożliwienie uczniom uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich możliwości, wspieranie i rozwijanie talentów w zakresie wiedzy matematycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Paszowicach, Krotoszyc, Kościelca, Piotrowic, Wiadrowa oraz Męcinki. W ciągu 60 minut rozwiązywali zadania otwarte o różnym stopniu trudności. Mistrzem matematyki klas trzecich został Antoni Hasiuk, a wicemistrzem Filip Szyszka ze SP w Męcince. Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Samól (SP Paszowice), Jakub Dynaryński (SP Kościelec), Kacper Pietryka (SP Wiadrów). Mistrzem matematyki klas drugich został Kajetan Strugała ze SP w Krotoszycach. Wyróżnienie otrzymali: Julia Dziwir ze SP w Kościelcu oraz Antoni Jesionek ze SP w Wiadrowie. Podczas przerwy na sprawdzanie był słodki poczęstunek. Konkurs przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z regulaminem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i wiedzy oraz zapraszamy na kolejne edycje konkursu. Po konkursie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Na koniec została zrobiona wspólna fotografia.
Nad przebiegiem konkursu czuwała Bogusława Kałużna i Iwona Pawelec, a w pracach komisji uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, za co serdecznie dziękujemy.