Mróweczki w „Ekopracowni – zielone serce szkoły”

Dziś po raz pierwszy Mróweczki odwiedziły „Ekopracownię – zielone serce szkoły”. W nowej sali postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz przepływ wody. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Po raz pierwszy poznały urządzenie takie jak mikroskop. Na koniec zostały obdarowane dyplomami oraz drobnymi upominkami. W swojej sali wykonały pracę plastyczną „Kropelka”. Mróweczki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy! Dziękujemy naszym cudownym pomocnikom za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.