Nagrody i wyróżnienia za pierwszy semestr

Tuż przed feriami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince miał miejsce uroczysty apel podsumowujący I semestr nauki w roku szkolnym 2019-2020. Dyrektor szkoły Bogusława Kałużna oraz wicedyrektor Wioletta Buczkowska wręczyły dyplomy dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, mieli stuprocentową frekwencję, byli najlepszymi czytelnikami oraz zdobyli wyróżnienia w konkursach. W apelu uczestniczyli zastępca wójta Gminy Męcinka Arleta Gregulska-Oksińska, przewodnicząca rady rodziców Kinga Rodzeń wraz z zastępcą Alicją Dudek, a także rodzice uczniów.

Uczniowie wyróżniający się w nauce klasy 1-3 to: Olaf Jakimko, Roksana Niedzielska, Anna Sawicka, Aleksandra Pokrywka i Marcel Szyszka z kl. 1; Nina Dynda, Bartosz Funkierdorf, Witold Olewiński, Karolina Nowowiejska, Szymon Kusek, Dominik Reczuch i Inga Olewińska z kl. 2; Wiktoria Boczula, Wojciech Boczula, Kornel Gałuszka, Roksana Gaweł, Julia Jarocha, Szymon Pawlaczek, Zofia Rudnicka, Patryk Wałach i Wiktoria Wałach z kl. 3.

Uczniowie wyróżniający się w nauce klasy 4-8: Filip Szyszka z kl. 4; Kacper Kotwin i Kacper Malinowski z kl. 5a; Jakub Duda i Dominik Dudek z kl. 5b; Milena Cholewińska, Antonina Jarecka i Igor Rudaniecki z kl. 6a; Karolina Pawlaczek i Michał Rodzeń z kl. 6b; Milena Wnuk z kl. 7 oraz Dominika Wnuk z kl. 8.

Uczniowie ze 100 % frekwencją z klas 1-3: klasa 1 – Kacper Kaczmarek, Martyna Kramek, Piotr Rygas, Anna Sawicka i Paulina Tomaszewska; klasa 2 – Filip Dymarek, Monika Gaweł, Karol Mysłowski i Amelia Szumilas; klasa 3 – Gabrysia Bryłkowska, Julia Jarocha, Szymon Pawlaczek, Jakub Wojdanowski i Wiktora Boczula.

Uczniowie ze 100 % frekwencją z klas 4-8: Weronika Gaweł i Monika Kuliś z kl. 5a; Dominik Dudek, Jagoda Jarecka i Piotr Mikołajczyk z kl. 5b; Igor Jurkowski, Weronika Kijowska, Wiktoria Poręba, Zuzanna Rodzeń i Jakub Szewc z kl. 6a; Karolina Pawlaczek i Michał Rodzeń z kl. 6b oraz Milena Wnuk z kl. 7.

Najlepszymi czytelnikami w I semestrze 2019/2020 zostali w klasach 1-3 – Milena Kret, Patryk Wałach i Nikodem Łoniewski; w klasach 4-8: Antonina Jarecka, Jakub Duda i Kamil Nowak.

Zostały również wręczone nagrody i dyplomy w konkursach, które w ostatnim czasie odbyły się w szkole i poza nią. Wyróżnienie w Konkursie historycznym miedzywojewódzkim ” Chcieliśmy tylko wolnej Polski”, zorganizowanym przez IPN pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, otrzymały Aleksandra Zakowicz, Amelia Budziszyn i Julita Cholewińska.

W piątym Szkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu Cztery Pory Roku pt. „Zimowe bukiety zwyciężyli kolejno: w klasie pierwszej – Filip Lipicki, Martyna Kramek i Roskana Niedzielska; w klasie drugiej – Tomasz Malinowski, Dominik Reczuch i Zofia Kordas; w klasie trzeciej – Julia Jarocha, Szymon Pawlaczek i Wiktoria Wałach.

Na zakończenie zastępca Wójta Pani Arletta Gregulska – Oksińska oraz dyrektor szkoły jeszcze raz pogratulowały sukcesów i życzyły uczniom miłego i bezpiecznego wypoczynku na feriach.