Nagrodzeni w konkursach i za frekwencję

We wtorek, 18 czerwca w Zespole Szkół w Męcince odbyła się pierwsza część zakończenia oku szkolnego 2018/2019. Ze szkołą pożegnali się absolwenci gimnazjum, którzy na ten dzień przygotowali krótką część artystyczną. Były też podziękowania i kwiaty dla nauczycieli.
Dyrektor szkoły Bogusława Kałużna wręczyła dyplomy i nagrody w konkursach szkolnych i pozaszkolnych oraz nagrodziła uczniów ze stuprocentową frekwencją. W ogólnopolskim konkursie internetowym „Racjonalne wydatki” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień” nagrodzono Kornelię Cholewińską i Ewelinę Makuch. Obie uczennice razem z Aurelią Kamińską otrzymały też nagrody w ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Religijnym „Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej”. Za Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Historycznej „Alfik Historyczny” nagrody otrzymały Ewelina Makuch, Dominika Wnuk, Milena Wnuk, Antonina Jarecka i Weronika Gaweł. W ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” – Amelia Skorupska, Julia Król, Ewelina Makuch i Kornelia Cholewińska. Laureatką konkursu „Twoja receptura na zdrowie” została Antonina Jarecka. W powiatowym konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka o smokach” nagrodzono Nikodema Łoniewskiego. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego wygrali Piotr Olejnik i Olivia (1 m.), Ola Zakowicz i Nikola Łukawy (2 m.), Tobiasz Jabłoński i Gabrysia Kłosińska (3 m.). Najlepszy uczeń z klas 1-3 z języka angielskiego to Szymon Pawlaczek. Mistrzowie czytania ze zrozumieniem w kl. 1 to Szymon Kusek, Nina Dynda i Witold Olewiński. Mistrzynie czytania ze zrozumieniem w kl. 2 to Zofia Rudnicka, Wiktoria Wałach i Julia Jarocha. Mistrzynie czytania ze zrozumieniem w kl. 3 to Filip Szyszka, Jagoda Sobotkiewicz, Mikołaj Przychodzeń i Antoni Hasiuk. Szkolny konkurs matematyczny kl. 2 i 3 wygrali Filip Szyszka (mistrz), Antoni Hasiuk, Eliza Pastuszczak i Szymon Pawlaczek (wicemistrzowie). Szkolne konkursy recytatorskie w poszczególnych klasach wygrali: Szymon Kusek, Karolina Nowowiejska, Dominik Reczuch, Amelia Szumilas, Nina Dynda, Jan Łach, Julia Jarocha, Patryk Wałach, Kacper Tatarczuk, Julia Oksińska, Wiktoria Wałach, Jagoda Sobotkiewicz i Stanisław Wojnarowicz. Za realizację indywidualnego programu nauczania z matematyki oraz osiągnięcia w konkursach nagrodę otrzymali: Michał Rodzeń, Igor Rudaniecki i Karolina Pawlaczek.
W ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej najlepsze wyniki uzyskali: uczniowie klasy piątej Michał Rodzeń, Igor Rudaniecki, Karolina Pawlaczek, Antonina Jarecka; z klas czwartych najwyższy wynik uzyskał Kacper Malinowski; z klasy szóstej Karol Zapert, Marta Malinowska oraz Milena Wnuk; w ósmych klasach powyżej średniej krajowej pkt zdobył Tomasz Kret i Kornelia Cholewińska. Do konkursu przystąpiło ze szkoły 23 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy uznania.
Wzorowymi czytelnikami zostali: Nikodem Łoniewski, Patryk Wałach, Piotr Poręba, Antonina Jarecka, Michał Rodzeń i Emilia Kępa. W konkursie „Chronimy środowisko – zbieramy surowce wtórne” indywidualnie kolejne miejsca zajęli: Wiktoria Boczula, Łucja Fitrzyk, Dominik Dudek, Gracjan Gawłowski i Dominik Reczuch, a wyróżnienia otrzymali Piotr Poręba, Nina Dynda i Julia Olech. Klasowo wygrała kl. 1b. Podziękowania otrzymały również działaczki Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Zakowicz, Julia Sionek, Gabriela Kłosińska i Natalia Błońska. Za stuprocentową frekwencję nagrody odebrali: Gabriela Bryłkowska, Dominik Biel, Jakub Jabłoński, Maciej Malinowski, Dominik Dudek, Jakub Duda, Oskar Wiraszka, Karolina Pawlaczek, Michał Rodzeń, Milena Piec, Milena Wnuk, Dominika Wnuk, Krystian Rodzeń i Rafał Stępień.