Najmłodsze klasy w ZOO

7 czerwca 2019 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do wrocławskiego ZOO. Wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Męcinka”. Uczniowie zaproszeni zostali do bliższego poznania polskich gatunków zwierząt mieszkających w ogrodzie zoologicznym, poprzez udział w grze terenowej ZOOQuest. Dzieci poszukiwały konkretnych mieszkańców ogrodu, rozwiązywały zagadki lub stemplowały kartę do gry specjalnymi pieczątkami, które znajdowały się w budkach rozmieszczonych na całym terenie ogrodu zoologicznego. Uczniowie przemierzając alejki ogrodu, poznawały wygląd i tryb życia wielu zwierząt. Największe jednak wrażenie zrobiły na uczniach wilki, żółwie i węże oraz delikatne motyle. Ogród zoologiczny, jak zawsze, dostarczył dzieciom dużo wiedzy i wiele niezapomnianych wrażeń.