Narodowe Czytanie 2018

Społeczność Zespołu Szkół w Męcince przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, zainaugurowanej przez Parę Prezydencką 28 lutego. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej i trzecie klasy gimnazjum wysłuchali fragmentów tego utworu – rozdziału „Szklane domy” w wykonaniu dyrektor szkoły Bogusławy Kałużnej i zaproszonych gości, pań z gminnych bibliotek z terenu gminy, Elżbiety Chodor, Marioli Mikołajczyk i Anny Brzuszek. Nad akcją czuwała w szkole pani bibliotekarka Agnieszka Śmiłowska.