Narodowe Czytanie 2023 w szkole

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince od lat bierze udział w akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentu opisu dworku w Korczynie. W role lektorów wcieli się uczniowie klasy piątej – Ania, Ola, Roksana i Olaf, a także pani dyrektor Bogusława Kałużna. Na spotkaniu nie zabrakło też samej pisarki Elizy Orzeszkowej, której rolę odegrała Milena. Akcję przygotowały nauczycielki języka polskiego i biblioteki szkolnej – panie Agnieszka, Dominika i Żaneta.

Jak powiedział Prezydent RP, co roku podczas akcji Narodowego Czytania wspólnie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.