Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada uczniowie klas I-III i wraz z dwoma oddziałami przedszkolnymi pod pilnym okiem swoich wychowawców zorganizowali wspólny apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gościem na uroczystości była wicedyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Pani Wioletta Kudłacz. Uczniowie poszczególnych grup i klas tańczyli, recytowali wiersze o Polsce i śpiewali patriotyczne pieśni i piosenki.

Na apelu wręczono też dyplomy i nagrody w VI już edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego z cyklu „Cztery pory roku” pt. „Barwy ojczyste”, który skierowany jest do uczniów klas I-III. Celem konkursu było budowanie u dzieci świadomości narodowej, pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja i rozwijanie wiedzy o Polsce.
W tym roku do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie z klas I -III. Laureatami zostali: w klasie pierwszej – Karol Kuziora (I miejsce), Marcel Liszka (II miejsce), Milena Gałuszka (III miejsce), w klasie drugiej – Marta Ziętek (I miejsce), Szymon Górski (II miejsce), Zofia Malinowska (III miejsce), w klasie trzeciej – Aleksandra Pokrywka (I miejsce), Paulina Tomaszewska (II miejsce), Olaf Jakimko (III miejsce). Komisja konkursowa przyznała też trzy wyróżnienia: dla Marysi Miłoń z kl. I, Leny Staniszewskiej z kl. II i Filipa Lipickiego z kl. III. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu słodki upominek. Nagrody i upominki ufundowali prywatni sponsorzy.
Wszystkim klasom i grupom przedszkolnym apelu gratulujemy udanych występów, a uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów. Opiekunom dziękujemy za poświęcony czas i przygotowanie swoich wychowanków do apelu i konkursu.
Iwona Pawelec