Nasze zwycięstwo w Powiatowej Grze Czytelniczej

Niezwykle emocjonująca okazała się organizowana już po raz czwarty przez Bibliotekę Pedagogiczną – Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze oraz nauczycieli bibliotekarzy szkolnych Powiatowa Gra Czytelnicza. Wzięło w niej udział 17 drużyn szkolnych z terenu powiatu jaworskiego, w tym dwie drużyny z Zespołu Szkół w Męcince.

Gra odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkół podstawowych, 7-8 SP i ostatni rocznik gimnazjum oraz szkoły średnie. Trzyosobowe drużyny musiały wcześniej przeczytać wyznaczone dla każdej kategorii książki („Percy Jackson”, „Igrzyska śmierci”, „Gra o tron”). Po wylosowaniu map wyruszyły na trasy. W siedmiu punktach kontrolnych na terenie miasta uczestnicy musieli rozwiązać zadania dotyczące przeczytanych lektur. Dodatkowo drużyny musiały przygotować odpowiednie przebranie, ułożyć okrzyk i opracować logo. Wszystkie zadania były punktowane. W kategorii klas 4-6 trzecie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół w Męcince („Rudziki spod Muchomora”) w składzie Maja Przychodzeń, Milena Wnuk i Szymon Wojciechowski. W kategorii starszej wygrała nasza drużyna („Drzewo Marzeń”) w składzie Kornelia Cholewińska, Ewelina Makuch i Amelia Skorupska. Gratulujemy! O nagrody dla drużyn postarali się nauczyciele bibliotekarze, a fundatorem był m.in. byli Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.