„Noniek”

Uczniowie klasy II i III na stronie iteatr.tvp.pl obejrzeli online pasjonujący spektakl lalkowy pt. „Noniek”,przygotowany przez Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Tytułowy bohater Noniek to sympatyczny chłopiec, który zawsze jest na „nie”. Bohater stracił swój dobry humor, nie wiadomo z jakiego powodu, ale pragnie go odzyskać i dlatego wyrusza w podróż w jego poszukiwaniu. Dzięki pomocy przyjaciół odzyskuje dobry humor, zaczyna rozpoznawać swoje emocje i doceniać siłę przyjaźni.

Po zakończonymspektakluuczniowie nagrodzili brawami grających w przedstawieniu aktorów, chociaż wiedzieli, że oni tego nie słyszą. To ewidentny dowód na to, że to artystyczne wydarzenie, bardzo się dzieciom podobało i jeszcze przez długi czas, tak jak Noniek, byli w bardzo dobrych humorach.

I.P.