Nowe książki do biblioteki z NPRCz2.0

Dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025do biblioteki szkolnej zostały już kupione nowe książki. Wraz z wkładem własnym do projektu na potrzeby szkolnej biblioteki zostało wydane aż 15 tys. zł.

Fundusze te zostały przeznaczone w większości na zakup nowych książek do czytania dla uczniów. W projekcie przewidziano także zakup sprzętu komputerowego do obsługi biblioteki oraz nagrody w konkursach promujących czytelnictwo. Obecnie zrealizowane zostały wszystkie zamówienia. Propozycje tytułów nowych książek składali zarówno uczniowie, nauczyciele i rodzice. Pracę dotyczącą zamówień wykonali nauczyciele bibliotekarze. Teraz książki są sukcesywnie wprowadzane przez nich do zbiorów biblioteki i trafiają na półki wypożyczalni. Ilość książek, które zostały kupione, jest bardzo duża, więc czytelnicy proszeni są jeszcze o odrobinę cierpliwości, zanim będą mogli skorzystać z nowości. W ramach podejmowanych działań odbywają się też różne konkursy czytelnicze i inne działania projektowe, które potrwają przez cały rok szkolny.