O kocie Cukierku z autorem

W ostatnim tygodniu nauki przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem. 22 czerwca odbyło się spotkanie z Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci o przygodach kota Cukierka. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia spotkanie miało miejsce przez internet.

Autor i jego utwory nie są obce najmłodszym. Książka „Cukierku, ty łobuzie” weszła do kanonu lektur klasy drugiej. Uczniowie zapoznali się także z bohaterami utworów Waldemara Cichonia na lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych wcześniej przez panią Agnieszkę. Po wysłuchaniu kilku opowiadań dzieci wykonywały też prace plastyczne, rysując kota Cukierka. Podczas spotkania najmłodsi mogli poznać nie tylko autora, ale również jego dwa pupile – domowe koty.