Obchody pierwszego Dnia Wiosny w szkole

Obchody pierwszego Dnia Wiosny obfitowały w atrakcje i dzień ten upłynął nam w mgnieniu oka. Rozpoczęliśmy apelem z okazji Dnia Osób z Zespołem Downa. Potem starsze klasy wzięły udział w zaplanowanych zajęciach: w Ekopracowni, z pierwszej pomocy, grze Brawl Stars realizowanej w sali informatycznej i wielu innych. Młodsi uczniowie prezentowali przygotowane na specjalny pokaz mody nakrycia głowy. Królowały wianki z żywych kwiatów, kwieciste kapelusze, jak i ręcznie zrobione opaski. Niektóre klasy zasiały również owies, by zdążył wyrosnąć przed Wielkanocą i  był ozdobą świątecznego stołu. Kolejnym punktem wiosennego programu był przemarsz przez Męcinkę. Uczniowie szkoły w przepięknych strojach, z cudownymi Marzannami i głośnymi instrumentami muzycznymi nie mogli być niezauważeni. Mieszkańcy podchodzili do okien, machali i wychodzili z domów, aby nas powitać. Wiele pozytywnych emocji wywołał wiosenny stolik piknikowy. Kolorowe kanapki prześcigały się, która z nich piękniejsza i smaczniejsza. Uczniowie robili też pyszne sałatki owocowe według własnych upodobań, a nawet wiosenną tortillę. Dzień był pełen wrażeń, bardzo wesoły i kolorowy.