Ogólnopolski konkurs wiedzy historycznej

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”

13 marca 2019 roku Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy Historycznej „Alfik Historyczny”, który koordynuje p. Iwona Torończak-Kaczor. Zanim jednak odbył się etap ogólnopolski został zorganizowany i przeprowadzony 18 lutego 2019 roku I Szkolny Konkurs Historyczny, w którym wzięło udział 32 uczniów, w 5-ciu kategoriach wiekowych. Wyłoniono wówczas 24 najlepszych szkolnych historyków, którzy zostali zgłoszeni do eliminacji ogólnopolskich. Wśród najlepszych są:
kl. IV Łucja Fitrzyk, Dawid Zalewski, Kamil Nowak, Angelika Krzywdzińska i Weronika Gaweł
Kl. V Antonina Jarecka, Milena Cholewińska, Michał Rodzeń i Igor Rudaniecki
Kl. VI Milena Wnuk, Maja Przychodzeń, Kacper Skorupski, Jakub Rzepka i Krystian Szumilas
Kl. VII Dominika Wnuk, Gabriela Kłosińska, Aleksandra Zakowicz, Bartłomiej Kobylarz i Amelia Budziszyn
Kl. VIII Ewelina Makuch, Aurelia Kamińska, Kornelia Cholewińska, Patryk Szlęk i Aleksandra Hołówka.
Wszystkim Uczestnikom już dzisiaj GRATULUJEMY!
Testy konkursowe są sprawdzane i oceniane przez organizatora – Łowcy Talentów Jersz.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.