Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie trzeciej

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbył się w dniach 17-23 października 2022 r. pod hasłem: „Złap za stery do swojej kariery”, w klasie trzeciej odbyło się spotkanie z rodzicami, którzy wykonują ciekawe zawody i zechcieli nam o nich opowiedzieć. Przybył do nas strażak pan Mirosław Sokół – tata Marzenki. W interesujący sposób zaprezentował strój strażaka. Opowiedział również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też usuwają skutki wypadków samochodowych, pomagają w czasie powodzi oraz sprzątają połamane przez wichury drzewa, a nawet ratują zwierzęta. Dzięki spotkaniu dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka. Drugim naszym gościem był górnik pan Tomasz Tarała – tata Nikodema. Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiedział naszym uczniom o tym, kim jest górnik, na czym polega jego praca oraz z czego składa się jego strój. Uczniowie dowiedzieli się m.in. od czego zależy kolor pióropusza i co górnicy wydobywają w kopalniach. Nie zabrakło również szeregu ciekawostek oraz wiadomości na temat pracy w kopalni. Serdecznie dziękujemy p. Mirosławowi i p. Tomaszowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości. Uczniowie klasy trzeciej i wychowawca Lucyna Ziętek.