Otwarcie placu zabaw

W piątek, 25 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy naszej szkole – Otwartej Strefy Aktywności. Podczas otwarcia czekała na nas niespodzianka rodzinnych placów zabaw czekała na przybyłych niespodzianka – były to kolorowe balony, które poleciały do nieba.

OSA to inwestycja, na realizację której samorząd gminy Męcinka pozyskał dofinansowanie w kwocie około 150 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Na placu znalazły się nie tylko urządzenia dla najmłodszych, ale również tych starszych – rodziców i dziadków.

– Place mają służyć integracji pokoleniowej, naszemu samorządowi zależy na tym, aby na terenie gminy powstawały miejsca, gdzie młodsi i starsi mieszkańcy mogą spędzać wolny czas, mogą realizować swoją aktywność fizyczną. Na placach mamy piękne i bezpieczne urządzenia – mówi wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.