PASJA PROFESJA POWOŁANIE – OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Od 21 do 25 października w realizowaliśmy różnorodne przedsięwzięcia  w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019r.

OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Inicjatorem i organizatorem zadania jest Stowarzyszenie  Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu kariery edukacyjno – zawodowej .

Tegoroczna edycja OTK przebiegała pod hasłem: „Pasja, profesja, powołanie” i skutecznie zaangażowała do działań naszych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy 5 rodzajów przedsięwzięć:

• warsztaty zawodoznawcze
  • spotkania z przedstawicielami zawodów
  • wystawy oraz prezentacje  prac i osiągnięć uczniów
  • zajęcia z wychowawcami obejmujące tematykę planowania przyszłości i rozwoju kariery
  • przedsięwzięcie z obszaru rozwoju przedsiębiorczości- ,,Dzień Łasucha”