Pasowanie na czytelnika w bajkowej oprawie

W Zespole Szkół w Męcince u najmłodszych 3 grudnia zrobiło się niezwykle kolorowo. Uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły przebrani za bajkowe postacie z baśni i kreskówek. Dzień obfitował w przeróżne zabawy, które przygotowały dla dzieci logopeda Anetta Jaworska i bibliotekarka Agnieszka Śmiłowska.

Dzieci rozwiązywały łamigłówki, szukały wyjścia z labiryntu, rozpoznawały z jakich bajek pochodzą prezentowane przez organizatorki spotkania ilustracje. Musiały też odgadnąć, z jakiej baśni są rekwizyty wylosowane ze skrzyni skarbów. Maluchy ze wszystkim poradziły sobie wzorowo.

Dla uczniów klas 1a i 1b było to dodatkowo szczególny dzień. Pani Agnieszka przygotowała dla nich Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej. Od września pierwszoklasiści uczyli się korzystania z biblioteki i musieli wykazać się, że potrafią szanować książki. Przed pasowaniem uczniowie kl. 1 zaprezentowali wierszyki i piosenki mówiące o książkach, o tym jak one powstają i o bibliotece. Potem złożyli przyrzeczenie czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali na pamiątkę książeczki i dyplomy, które wręczyła dyrektor Bogusława Kałużna. Wszyscy uczestnicy Dnia Postaci z Bajek dostali kolorowe medale i słodycze.