Pasowanie na czytelnika w klasie 1

Najmłodsi uczniowie z radością wrócili do szkoły z nauczania zdalnego. We wtorek 16 lutego na pierwszoklasistów czekała niespodzianka – długo oczekiwane pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Zanim to jednak nastąpiło, dzieci musiały odgadnąć bajkowe zagadki, rozpoznać ilustracje z baśni i przypomnieć, jak należy postępować z książkami oraz jak zachowywać się w bibliotece. Pierwszaki wywiązały się z tych zadań celująco, zatem pani bibliotekarce Agnieszce Śmiłowskiej nie pozostało nic innego, jak pasować wszystkich uczniów klasy pierwszej w obecności ich wychowawczyni Lucyny Ziętek na czytelników szkolnej biblioteki. Mali czytelnicy na pamiątkę otrzymali dyplomy i książeczki, które nie tylko posłużą im do nauki czytania, ale również zawierają naklejki i ciekawe zadania do rozwiązania. Z kolei do rodziców małych uczniów został skierowany list z prośbą o zachęcanie dzieci i wspieranie w tej niełatwej sztuce, jaką jest czytanie. Trzeba pamiętać, że jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dobrze pokierowana powinna stać się prawdziwą przyjemnością. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię.