PASOWANIE NA UCZNIA

4 listopada 2021 r. pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej. Biczak Aleksander, Boczula Wioletta, Bury Hanna, Dmytryk Igor, Gałuszka Milena, Gołębiowska Zuzanna, Kijowska Lena, Kolanek Tymon, Kopeć Katarzyna, Kuziora Karol, Laska Nadia, Lichman Olivia, Liszka Marcel, Magryś Zofia, Miłoń Maria, Partyka Amelia, Pawlaczyk Hanna, Pismiok Milena, Popardowski Marcel, Skorupski Oskar, Stodółka Igor, Śliwa Lena, Weryński Kacper zostali oficjalnie i uroczyście pasowani na uczniów, uzyskali wszelkie przywileje i przyjęli wszystkie obowiązki uczniowskie.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy II i III oraz zaproszeni goście wójt Gminy Męcinka pan Mirosław Brzozowski, oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pani Bogusława Kałużna. Wychowawca klasy pani Iwona Pawelec przygotowała wspólnie z uczniami program artystyczny. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IV: Amelia Szumilas, Kamila Bożykowska, Jan Łach, Filip Dymarek. Zgodnie z tradycją pierwszaki musiały wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami wykonując piosenki i recytując wierszyki. Tym samym udowodniły wszystkim, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Bogusława Kałużna. Było to niewątpliwie duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, drobnych upominków, wspólnym zdjęciem i życzeniami od wszystkich zaproszonych gości. Rodzice przygotowali dla własnych pociech „rożki obfitości”, a dla wszystkich uczestników uroczystości słodki poczęstunek.