Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia

W piątek, 21 października 2022r. odbyła się bardzo ważna uroczystość szkolna – Pasowanie na Ucznia. Tego dnia u pierwszoklasistów panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe przedstawiły program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Przygotowywały się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: pani Agaty Wojnarowicz i pani Agnieszki Drąg-Słabej.

Najważniejszym momentem podczas tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Ucznia, którego dokonała Dyrektor Bogusława Kałużna. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Męcince. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez panią dyrektor. Ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów obecna na uroczystości Zastępca Wójta Gminy Arleta Gregulska-Oksińska, która pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów, życzyła im samych miłych chwil w szkole i wręczyła dzieciom słodkie upominki. Rodzice również przygotowali prezenty dla swoich pociech. Były to rożki ze słodkościami, pamiątkowe książki, kubki i poduszki. W tym dniu nie zabrakło także tortu, na który dzieci z klas I udały się wraz z rodzicami i wychowawczyniami po uroczystym apelu.

Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno mali uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.