Piękne widoki i relaks nad zalewem

Ostatnia wakacyjna wycieczka dla uczniów starszych klas odbyła się w czwartek. Uczestnicy pojechali do Mściwojowa, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na początek przywitała ich pani Marta z biura LGD „Partnerstwo Kaczawskie” i przekazała każdemu ciekawe gadżety dotyczące powstającego na tym terenie geoparku.

Kolejnym punktem programu było przejście ścieżką przyrodniczą, na której uczniowie poznali gatunki zwierząt żyjące w okolicznych wodach i lasach, a także gatunki zagrożone. Wędrując na wieżę widokową poznali też kilka okolicznych ciekawostek przyrodniczych i historycznych. Potem przyszedł czas na podziwianie widoków z góry. Po tych wszystkich doznaniach wszyscy chętnie upiekli kiełbaski na ognisku i zjedli je ze smakiem.

Dodatkową atrakcją okazała się wizyta policjantów z KPP Jawor, którzy przeprowadzili z uczestnikami wycieczki pogadankę i zajęcia praktyczne na temat „Bezpiecznych wakacji”. Funkcjonariusze jaworskiej komendy porozmawiania o sprawach bardzo ważnych, między innymi o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw, w domu, na wsi, nad wodą czy też w górach. Podczas pogadanki dzieci mogły dowiedzieć się, co to jest i do czego służy rzutka ratownicza, jak również uczestnicy spotkania mogli samodzielnie wypróbować rzut tego rodzaju sprzętem. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblaski, które poprawią bezpieczeństwo na drodze.