Posprzątaliśmy groby

Ojczyzna to ziemia i groby – Narody, które tracą pamięć tracą życie!
Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły, tym razem klasa VI, pod opieką katechetki Iwony Torończak-Kaczor, 30 października posprzątała zapomniane groby małych dzieci na cmentarzu parafialnym w Męcince. A wszystko to w ramach Akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w którą włączamy się jako wolontariusze opiekując się grobami w naszej małej ojczyźnie Męcince. Może spełnią się nasze marzenia i kiedyś wyruszymy w podróż na Wschód by zadbać o groby pradziadków na Ukrainie czy Białorusi. Nie zabrakło modlitwy w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin, bo przecież pamiętamy, że „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.