Powiatowy konkurs Afryka Kazika rozstrzygnięty

W tym roku wyruszyliśmy w szaloną i egzotyczną podróż do Afryki wraz z podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem. „Afryka Kazika” to uwielbiana przez dzieci książka, która oprócz rozbudzenia w najmłodszych podróżniczego ducha i ciekawości świata, uczy ich o egzotycznych roślinach i opowiada o sympatycznych mieszkańcach Czarnego Lądu.

W etapie szkolnym I miejsce zajęła Milena Gałuszka z kl. 1, II miejsce – Lena Staniszewska z kl. 2, III miejsce – Dagmara Duda z kl. 2, a wyróżnienia Kasia Kopeć z kl. 1, Zosia Magryś z kl. 1 i Szymon Olejnik z kl. 2. Prace zdobywców trzech pierwszych miejsc zostały wysłane na etap powiatowy.

Na konkurs powiatowy wpłynęło z różnych szkół 25 prac – kolorowych, fantastycznych i po prostu wspaniałych! Komisja w składzie Dorota Domińska-Werbel, Joanna Okapiec i Małgorzata Kes zdecydowała, że… III miejsce otrzymała praca Dagmary Dudy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince (opiekun Lucyna Ziętek).

– Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział! Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, opiekunom i bibliotekarzom zaangażowanym w organizację i przebieg konkursu – czytamy na stronie Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji.