Pożegnanie absolwentów

W czwartek, 23 czerwca 2022 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince odbyło się pożegnanie absolwentów. Ósmoklasiści przygotowali na tę okazję apel, podczas którego wyrazili swoją wdzięczność za lata spędzone w murach naszej szkoły. Były wspomnienia, piosenki, radośnie zatańczona „belgijka”, a także życzenia i kwiaty dla pedagogów. Obecny na uroczystości wójt Mirosław Brzozowski wręczył absolwentom pamiątkowe długopisy.

Tego dnia dyrektor Bogusława Kałużna i wicedyrektor Dorota Królikowska wręczyły również nagrody w ostatnio przeprowadzonych konkursach, a także za czytelnictwo, stuprocentową frekwencję i pracę na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowskim. Uczniowie ze stuprocentową frekwencją to: Milena Gałuszka, Aleksander Biczak, Wioletta Boczula i Hanna Buryz kl. 1, Szymon Pawlaczek z kl. 5, Jagoda Sobotkiewicz z kl. 6, Weronika Kijowska z kl. 8a i Karolina Pawlaczek z kl. 8b. Najlepszymi czytelnikami w tym roku zostali: Julia Łopacińska z kl. 2, Amelia Partyka i Milena Gałuszka z kl. 1, Antonina Jarecka z kl. 8a i Mateusz Młynarczyk z kl. 5. Wręczone zostały również nagrody m.in. w konkursach czytelniczych: „Afryka Kazika”, „Mistrz czytania ze zrozumieniem 2022”, Konkurs Recytatorski dla klas I-III i „Mistrz Matematyki”, ogólnopolskich konkurach „Projekt fikcyjnych Banknotów” i „Chrzest Polski”. Książki w konkursach czytelniczych zostały sfinansowane z dotacji pozyskanej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ponadto wyróżniono uczniów aktywnie działających w Szkolnym Klubie Sportowym. W roku szkolnym 2021-2022 Szkołę Podstawową w Męcince pożegnało 41 absolwentów.