Poznajemy Polskę – Wrocław

W czwartek, 5 maja, w ramach programu Poznaj Polskę uczniowie klasy 1 i 2 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do „HYDROPOLIS” – jednego z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu oraz do Centrum Historii Zajezdnia.

Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis łączy walory edukacyjne z zabawą. Uczniowie poznawali świat wody, przełomowe odkrycia podwodnego świata, cuda natury, modele stworzeń żyjących w głębiach mórz i oceanów, a także sposoby wykorzystania wody przez człowieka. Poruszali się po 7 strefach tematycznych. W każdej sali mogli samodzielnie korzystać z multimedialnych tablic i interaktywnych instalacji. Mogli wejść do batyskafu. Obejrzeli dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Skorzystali także ze specjalnej strefy dla dzieci oraz przestrzeni relaksu.
Po wizycie w Hydropolis udaliśmy się na super lekcję historii do Centrum Historii Zajezdnia. Nasi uczniowie oglądali multimedialną wystawę pt. „Powojenny Wrocław – 1945-2016”. Dzieci przeniosły się do wnętrz budynków, takich jak prywatne mieszkanie, więzienie, wagon towarowy, biblioteka, sklep mięsny czy stara szkolna klasa oraz posłuchały autentycznych audycji radiowych z tamtego okresu, zobaczyły, jak drukowano ulotki, poznały działanie pierwszego komputera „Odra, a także zasłużone postaci polskiego sportu.
Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu była wizyta we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym. Podczas spaceru po szklarniach i barwnych, ogrodowych alejkach uczniowie poznali ciekawostki o bioróżnorodności w przyrodzie oraz o roślinach, które zostały uratowane przed wyginięciem dzięki takim miejscom, jak ogrody botaniczne.
Iwona Pawelec