Poznajemy Polskę

21 listopada uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygodę w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Pierwszym miejscem zwiedzania była Kopalnia Soli w Wieliczce. Pod czujnym okiem przewodnika nasi uczniowie przeszli trasę górniczą. Okazało się to wspaniałą wyprawą pełną ciekawych zadań i wyzwań.

Drugiego dnia zwiedzili najpiękniejsze zakątki Zakopanego. Najpierw odwiedzili Jaszczurówkę, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, kompleks Skoczni Narciarskiej, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Następnie wybrali się na Harendę do Willi Jana Kasprowicza. Ostatnim punktem dnia był spacer po Krupówkach. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków oraz nowych informacji, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Ostatniego dnia wycieczki grupa w towarzystwie przewodnika zwiedziła: Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę, smoka ziejącego ogniem, Stare Miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Collegium Maius. Te wszystkie atrakcje zakończyły wycieczkę. Była to jedna z najfajniejszych wypraw! Uczniowie na pewno zapamiętają ją na długo.